Czy warto pracować w fotowoltaice?

Czy warto pracować w fotowoltaice?

W 2023 już prawie każdy zna ten biznes. Sprzedaż produktów OZE okazała się dla wielu osób najlepszą decyzją w życiu. Wielkie zarobki oraz udział w branży przyszłości, to zdecydowanie dwie największe pokusy. Sprzedaż fotowoltaiki jako handlowiec - dlaczego to takie modne?

Główna przyczyna leży w tym, że absolutnie każdy jest w stanie nauczyć się sprzedawać fotowoltaikę. To bardzo prosty i nieskomplikowany produkt. Rozmowa z klientem również należy do przyjemnych, ponieważ klient wie, że dzięki nam może bardzo dużo zaoszczędzić. Naszym zadaniem jest tylko obliczyć ile klient paneli potrzebuje (robi się to w 30 sekund), a następnie obliczenie w ile lat zwróci mu się instalacja i podpisanie umowy.

Ile zarabia przedstawiciel handlowy fotowoltaiki?

Handlowiec zarabia z jednej umowy między 3 a 15 tysięcy złotych. Prowizja ze sprzedaży fotowoltaiki jest bardzo wysoka. To z pewnością kluczowy argument za tym, że warto sprzedawać fotowoltaikę. Przeciętny handlowiec fotowoltaiki wyciąga miesięcznie między 20 a 30 tysięcy złotych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego ile zarabia się na fotowoltaice, to koniecznie odwiedź naszą darmową platformę edukacyjną dla branży OZE.

Handlowiec fotowoltaiki - wysokość prowizji

Prowizja w branży fotowoltaicznej zależy od kilku czynników. Najczęściej jest określony % z marży, którą narzuciliśmy, a czasem stała stawka za sprzedany kilowat. Zanim podejmiesz decyzję o współpracy – zweryfikuj wysokość stawki prowizyjnej. Możemy Ci w tym bezpłatnie pomóc.

Sprzedaż fotowoltaiki bez doświadczenia

Tak jak wspominaliśmy, aby zacząć w branży fotowoltaicznej nie trzeba mieć żadnej wiedzy ani doświadczenia w tym zakresie. Wystarczy odbyć szkolenie i wyruszyć do pracy. Wielu handlowców podpisuje swoje pierwsze umowy z klientami już pierwszego dnia, a wielu z nich zarobiło ponad 10 tysięcy złotych już w pierwszym miesiącu pracy.

Kiedy pierwsze pieniądze z fotowoltaiki?

Prowizje ze sprzedaży fotowoltaiki najczęściej otrzymasz w ciągu 7-14 od podpisania umowy z klientem. Klienci często decydują się na opcję ratalną, dzięki czemu ich rata z panele jest taka sama jak rachunek za prąd, a Ty otrzymujesz pieniądze ze sprzedaży fotowoltaiki jeszcze przed montażem. 

 

Wiesz już mniej więcej ile zarabia się na fotowoltaice. Jeśli interesuje Cię tematyka pracy w branży OZE, to zobacz jak wygląda praca handlowca od środka. Na naszej darmowej platformie edukacyjnej znajdziesz również obszerne artykuły i raporty o zarobkach. Dzielimy się wiedzą za darmo, aby każdy mógł podjąć świadomą decyzję czy ta branża jest dla niego. Zapraszamy!

Nasza darmowa platforma

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy w branży OZE? Wejdź na naszą platformę, na której znajdziesz treści edukacyjne dla początkujących.