Ile zarabia handlowiec fotowoltaiki?

Ile zarabia handlowiec fotowoltaiki?

Odpowiedź jest prosta – bardzo dużo. Jednak jak w każdej pracy w sprzedaży wiele zależy od nas. Fotowoltaikę sprzedaje się modelu prowizyjnym, więc możemy zarabiać na fotowoltaice 10 tysięcy miesięcznie, ale możemy również zarabiać 100 tysięcy miesięcznie. Średnie zarobki oscylują między 20 a 40 tysięcy. Aby zarobić 20 tysięcy trzeba sprzedać między 4 a 8 instalacji. Wiele również zależy od warunków, na których współpracujemy z firmą. Poniżej opiszemy ile wynosi prowizja ze sprzedaży fotowoltaiki. Abyście mieli punkt odniesienia, podzielimy się z Wami własnymi wynikami sprzedaży. Nasze rekordowe sprzedaże wynosiły po 25 instalacji na miesiąc przez jedną osobę. Nie schodziliśmy natomiast nigdy z poziomu 15 umów w miesiącu. I wcale nie jest to trudne, jeśli codziennie pracujesz full time od 10:00 do 18:00. Wiemy jak to robić i dzielimy się tą wiedzą w naszych kursach o sprzedaży fotowoltaiki. Mamy również bezpłatne szkolenia i darmowe kursy z fotowoltaiki oraz darmową bazę wiedzy, z której dowiesz się jak wyglądają zarobki w branży OZE. Zapraszamy do założenia darmowego konta!

Ile wynosi prowizja ze sprzedaży fotowoltaiki

Twoja prowizja ze sprzedaży fotowoltaiki zależy głównie od firmy, z którą będziesz współpracować. Będziesz mieć ustaloną z góry prowizję uzależnioną od mocy instalacji lub procent z kwoty, którą dodasz do ceny bazowej instalacji tzw. marża z narzutu. Należy uważać na niektóre propozycje, ponieważ właściciele firm potrafią czerpać na niewiedzy handlowców. Po czasie może się okazać, że zarabiasz 3 razy mniej niż mógłbyś w innej firmie, a przy zarobkach w branży fotowoltaicznej, to istotna różnica, czy zarobisz 10 tysięcy czy 30 tysięcy. Na naszej darmowej platformie znajdziesz wątki takie jak:

 

  • Jakie są zarobki handlowca pomp ciepła 
  • Przedstawiciel handlowy fotowoltaika zarobki
  • Jakie są prowizje ze sprzedaży pomp ciepła
  • Jakie są prowizje ze sprzedaży fotowoltaiki 
  • fotowoltaika praca zarobki 
  • Jak znaleźć pracę w sprzedaży OZE
  • Czy warto pracować w OZESprawdź naszą darmową platformę edukacyjno-społecznościową, gdzie znajdziesz bezpłatną wiedzę od wieloletnich praktyków branży OZE.

Nasza darmowa platforma

Chcesz więcej artykułów? Wejdź na naszą platformę z treściami edukacyjnymi.

Kto może sprzedawać fotowoltaikę?

Każdy może sprzedawać fotowoltaikę. To bardzo łatwe. Klienci bardzo interesują się tym tematem i podpisanie z nimi umowy to często formalność.

Dużo osób nadal zastanawia się czy warto pracować w fotowoltaice. Na naszej platformie dowiesz się na czym polega sprzedaż produktów OZE. Udostępniliśmy tam również darmowy kurs ABC fotowoltaiki. Część osób szuka w internecie informacji w jakiej branży najlepiej zarabia przedstawiciel handlowy. Możemy Cię zapewnić – w OZE zarobisz najwięcej!

Ile zarabia przedstawiciel handlowy fotowoltaiki - podsumowanie

Z małej umowy na fotowoltaikę zarabiasz między 2.5 a 5 tysięcy zł. Przy większych instalacjach i dobrych warunkach możesz zarobić nawet 8-12 tysięcy złotych. W branży OZE zarabia się tylko duże pieniądze. Wybierz odpowiednią firmę do współpracy, która dobrze radzi sobie z montażem, zadbaj o wysoką prowizję i już nic nie stoi Ci na przeszkodzie, aby zarabiać nawet 100 tysięcy złotych miesięcznie. Na naszej darmowej platformie znajdziesz więcej wątków m.in. takich jak; przedstawiciel handlowy fotowoltaika zarobki, fotowoltaika praca zarobki, branża oze praca, sprzedaż fotowoltaiki współpraca, przedstawiciel fotowoltaika, ile zarabia sprzedawca paneli fotowoltaicznych?