Opinie

Z fotowoltaiką jestem związany od 2018 roku. Byłem świadkiem wielu zmian na tym rynku – dotacja Mój Prąd w 2019 roku, zawirowania w 2021 roku oraz „niefortunny” 1 kwietnia. Dlaczego słowo niefortunny ująłem w cudzysłów? Ponieważ w porównaniu do wielu innych firm poznaliśmy metody, które cały czas pozwalają nam na kontraktowanie klientów – owszem, jak wszyscy odczuliśmy spadek zainteresowania PV, ale poznaliśmy też konkretne rozwiązania, które pozwoliły nam zostać w tej branży i dalej działać. W rozwiązaniach sprzedażowych Jak Sprzedawać Fotowoltaikę znaleźliśmy gotowe schematy prowadzenia spotkań z nowym klientem. Jeśli ktoś wie jak sprzedawać i z jakich narzędzi korzystać, net-billing wcale nie musi być taki zły – wystarczy wiedzieć w jaki sposób przedstawiać nowy system klientom. I tutaj chciałbym powołać się na kalkulator, który otrzymaliśmy jako kursanci Jak Sprzedawać Fotowoltaikę. Piszę tę opinię, ponieważ po prostu jako cały zespół jesteśmy wdzięczni.

Prowadzę firmę fotowoltaiczną od 2019 roku. Od samego początku byłem zadowolony z wyników finansowych spółki. Zaczynaliśmy z 6 handlowcami, którzy robili miesięczne wyniki łącznie na poziomie 200 kW. Po kilku miesiącach systematycznej pracy i aktywnym szukania usprawnień, trafiliśmy na stronę „Jak Sprzedawać Fotowoltaikę”, którą zainteresowała nas swoimi reklamami i proponowanymi usługami. Na początku byliśmy neutralnie, a nawet negatywnie nastawieni – nie chcieliśmy płacić za wiedzę i porady, i to 5 tysięcy zł!!! Całe szczęście po jednej rozmowie video z twórcami zrozumieliśmy, że nie wszystko robimy idealnie i da się prostymi sposobami zwiększyć ilość podpisywanych umów. Kilka informacji, które otrzymaliśmy podczas 30 minutowej rozmowy już w tym momencie wiele nam pomogło. Po kilku dniach postanowiliśmy kupić dla wszystkich naszych handlowców pełny dostęp do kursu. Efekty? Pierwszy miesiąc 400 kW – czyli 100% wzrostu!!! Tego nikt od nas się nie spodziewał. Do tej pory ciężko to wszystko zrozumieć. Geniusz tkwi w prostocie i Panowie z „Jak sprzedawać Fotowoltaikę” doskonale to wiedzą i chwała im za to. Podziwiam odwagę i kreatywność. Podsumowując: Nie wiedziałem, że można (poza swoim doświadczeniem) otrzymać tak potężną dawkę wartościowej wiedzy. Dożywotni szacunek dla całego zespołu „Jak Sprzedawać Fotowoltaikę” za ich umiejętności i podejście do sprzedaży. Polecam Jarek

Wyrazy uznania.  Nasze oczekiwania wobec szkoleń są bardzo wysokie. Przed samym podjęciem współpracy, kontakt z osobami  tworzącymi owe szkolenie, upewnił nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z osobami wykwalifikowanymi w naszej branży.  Zastosowanie powyższych szkoleń, odniosło więcej niż oczekiwane efekty. Dla osób bardziej  doświadczonych współczynnik miesięczny wzrostu (zrealizowanych) sprzedaży wzrósł o 20 %. W grupie osób będących w firmie poniżej trzech miesięcy, współczynnik wzrostu sprzedaży to średnio 30%. Kwota zainwestowana w kurs,  zwraca się w przeciągu miesiąca. Serdecznie polecam współpracę z JSF. 

Świetne materiały. Proces promocji i prezentacji usług z sektora PV został rozpracowany do perfekcji. Wiedza poparta wieloma przykładami zastosowania. Znakomite pomysły i techniki sprzedaży. Wersja audio rozmów Handlowiec – Klient, to dla mnie osobiście codzienna dawka umiejętności sprzedażowych i inspiracji. Wyniki rozkręciły się od ok. 4 dnia korzystania i utrzymują się każdego tygodnia pracy. Napisać, że jestem zadowolony, to jak nic nie napisać.  Świetna robota! Pozdrawiam cały zespół.

Jako osoba z kilkuletnim doświadczeniem w branży OZE miałem wrażenie, że spotkania które przeprowadzam mają 100 procentową skuteczność – osoby które nie decydują się na współpracę ze mną koniec końców i tak nie będą zakładać fotowoltaiki. Po analizie kursu zdałem sobie sprawę, że nakładem tej samej ilości pracy mogę być dwu lub w niektórych przypadkach trzy razy bardziej skuteczny (tutaj w szczególności powołuje się na moduł o klientach castingowych). Decyzję o współpracy z Jak Sprzedawać Fotowoltaikę podjąłem po jednym z ich szkoleń stacjonarnych – do dnia dzisiejszego nawzajem wymieniamy się trickami sprzedażowymi i wskazówkami. Współpraca z JSF otworzyła mi nowe horyzonty oraz dała świeże spojrzenie na sprzedaż w branży OZE. Wyjątkowo polecam!

Chciałem w kilku krótkich słowach polecić firmę JSF i ekipę tam pracującą. Młodzi, ambitni ludzie, którzy stworzyli bardzo fajny kurs do sprzedaży PV. Nie chciałbym za bardzo się tutaj rozpisywać i zachwalać nie wiadomo jak, bo każdy musi kupić ten kurs i sprawdzić to na własnej skórze. Jeśli po prostu chcesz powiększyć swoją sprzedaż zainwestuj w szkolenia i kursy z JSF – nauki nigdy za mało, a człowiek całe życie się czegoś uczy. Nawet jeśli „skromnie” uważasz, że jesteś już ekspertem w branży – jak Ja, mimo wszystko warto kupić ten kurs i czegoś nowego się nauczyć. Wsparcie na każdym etapie i stały kontakt z przemiłymi właścicielami firmy JSF – jak dla mnie to jest najważniejsze. Prawdą jest to, że stosując porady zawarte w kursie zwiększy się Państwu sprzedaż, klienci będą bardziej zadowoleni z profesjonalnej obsługi i z wiedzy eksperckiej, którą będziecie posiadać.

 • Mateusz Rzeszutek

  Zazwyczaj bardzo sceptycznie podchodziłem do wszelkiego rodzaju kursów internetowych, ale tu mnie coś podkusiło i nie żałuję. Kurs mocno dopracowany, sporo technik sprzedażowych w jednym miejscu, a po przerobieniu zwrot był natychmiastowy. Kontakt też na najwyższym poziomie, zwłaszcza z Michałem. Śmiało mogę polecić nie tylko nowym osobom w branży, ale także i  „starym wyjadaczom”.

 • Kornelia Jaworska

  Nie ukrywam, że trochę przymierzałam się do tej inwestycji. Zanim podjęłam decyzję rozmawiałam telefonicznie z Panem Michałem i nie żałuje, że przekonał mnie do zakupu. Wszystko o czym mówił i zapewniał zostało zrealizowane z nawiązką. Generalnie kurs zwrócił mi się już dawno temu, bo wiem, że niektórych umów bym bez niego nie podpisała. Świetnie przedstawione trudne sytuacje z pracy handlowca i najlepsze rozwiązania. Sposoby na zamknięcie również klasa. Chyba jeszcze nigdy nie kupiłam równie wartościowej wiedzy – daje mocne 10 na 10.

 • Krzysztof Jankowski

  Szczerze polecam kurs „Jak sprzedawać fotowoltaikę”, wszystkim których ten temat dotyczy bezpośrednio! Kurs został opracowany i wykonany na najwyższym poziomie! Jeżeli chcesz podnieść swoje kwalifikacje w tym temacie – kurs „ Jak Sprzedawać Fotowoltaikę” jest w 100% dla Ciebie. Życzę owocnej nauki.

W czerwcu 2021 mój 12 osobowy zespół sprzedaży zmierzył się ze spadkiem skuteczności w sprzedaży terenowej D2D – zawirowania prawne i zmniejszone dotacje wyeskalowały problemy motywacyjne mojego teamu. Szukając rozwiązania trafiłam na fan page Jak Sprzedawać Fotowoltaikę. Po kilkukrotnych rozmowach z Michałem oraz Piotrem dałam namówić się na współpracę – spowodowane było to przede wszystkim obszerną wiedzą oraz znajomością rynku przez chłopaków. Jeżeli chodzi o efekty to były one widoczne już w pierwszych dwóch tygodniach po wdrożeniu nowych schematów. Polecam, bo to po prostu działa.

 • Rafał Kręblasz

  Nasza współpraca przyniosła oczekiwane efekty. Wyniki sprzedażowe mojego 70 osobowego działu handlowego świadczą o skuteczności proponowanych rozwiązań. Wdrożenie nowych schematów pracy z klientem było świetną decyzją, mimo że nie spodziewaliśmy się takich efektów. Do tej pory nie spotkaliśmy się z bardziej dopracowanym programem szkoleniowym. Wysoka jakość, konkretne wskazówki i trafne spostrzeżenia dotyczące klientów fotowoltaiki. Zostajemy na dłużej.

 • Bartłomiej Siwek

  Podczas kursu czuć, że jego twórcy zęby zjedli na szkoleniach, a przy tym sprzedaż fotowoltaiki mają w małym palcu. Doskonale połączyli kropki ze sobą co zaowocowało solidną dawką wiedzy. Nawet jeżeli dane zagadnienie było już mi dobrze znane to i tak często kurs pozwolił mi je jeszcze lepiej podrasować.  Znalazłem tam wiele cennych wskazówek i z czystym sumieniem mogę polecić platformę. Do tego kontakt jak z kumplami, których znasz od lat. Pełna profeska.

 • Mateusz Lewandowski

  Nie spodziewałem się, że kurs online może być tak konkretny i przydatny. Najbardziej zaskoczyły mnie wszystkie dodatki oraz aktualizacje, które otrzymałem. Twórcy trzymają rękę na pulsie i dostarczają najświeższe rozwiązania. Zespół JSF to z pewnością najlepsi eksperci od sprzedaży PV w Polsce. Jestem przekonany, że każda osoba, która wypróbowała ich metody pracy potwierdziłaby moje zdanie, że inwestycja w kurs to był strzał w dziesiątkę.

Profesjonalizm twórców, ich dojrzałość biznesowa oraz podejście z jakim podchodzą do każdego klienta – sprawiły, że podjęliśmy oficjalne partnerstwo. Prawdziwa pasja do sprzedaży i wyjątkowo kompetentny zespół JSF są gwarantem zadowolenia, gdy po raz pierwszy logujemy się na platformę edukacyjną i na własne widzimy zaawansowany poziom kursu. Sam wielokrotnie słyszałem wiele pozytywnych opinii kierowanych w stronę tej firmy szkoleniowej. Z pełnym przekonaniem polecam współpracę z „Jak Sprzedawać Fotowoltaikę”.

Fotowoltaika to ostatnio bardzo wymagający rynek pod kątem sprzedaży. Panuje ogromna konkurencja, a naprawdę dobre wyniki generują tylko najlepsi. Moim zdaniem rzetelne przerobienie kursu to najkrótsza droga do bycia jednym z najlepszych. Konkretne przykłady, rozmówki i sama praktyczna wiedza dostosowana pod rynek OZE. Patrząc na wzrost sprzedanych kWp kurs zwrócił mi się już wielokrotnie. Zdecydowanie polecam.

 • Piotr Łukasik

  Jak Sprzedawać Fotowoltaikę na bieżąco dostarczają nam nowe rozwiązania sprzedażowe. Nasi handlowcy codziennie korzystają z platformy, co przekłada się na ich pewność siebie i zaangażowanie. Odnotowaliśmy również znacznie lepsze rezultaty sprzedażowe w stosunku do wcześniejszych miesięcy. Od samego początku czuliśmy, że trafiliśmy dobre ręce. Widać, że twórcy kursu grają w najwyższej lidze sprzedaży w branży OZE. Ich wiedza i znajomość rynku zasługują na duży podziw.

 • Bartłomiej Nochowicz

  Kurs JSF pozwolił mi usystematyzować wiedzę o fotowoltaice oraz przygotował mnie do budowy swojego zespołu niezależnych doradców ds. fotowoltaiki. Kompletność i praktyczne przykłady zaprezentowane w kursie pozwalają szybko wdrożyć kolejnych handlowców do zespołu. Polecam!

   

 • Michał Tyrek

  Od jakiegoś czasu uczestniczę w kursie online z zakresu fotowoltaiki. Dzięki wiedzy pozyskanej na szkoleniu moje zarobki wzrosły o 50%. Zdobywam dwa razy więcej leadów w terenie, a przyswojone przeze mnie wiadomości skrupulatnie wykorzystuję w codziennej pracy. Nabyte umiejętności sprawiły, że zarządzanie grupą stało się dla mnie znacznie łatwiejsze, a jej praca efektywniejsza. Klient castingowy to już nie problem

Wszystkie materiały charakteryzuje dbałość o detale i możliwość natychmiastowego zastosowania w praktyce. Z czystym sumieniem polecam kurs osobom, które działają już jakiś czas w branży i chcą zwiększyć sprzedaż własną. Osoby początkujące będą miały szybki i skuteczny sposób na wdrożenie. Na pierwszy rzut oka widać ogrom pracy, jaki został włożony w przygotowanie każdej lekcji. Forum, które znajduje się na platformie również działa bardzo satysfakcjonująco. Nie znalazłem słabych punktów. Bez zastanowienia – polecam.

Michał, Piotr i reszta ekipy mają efekty, które potwierdzają wyniki ich firmy instalacyjnej Astroenergy. Jeżeli chcesz uczyć się od najlepszych, to ten kurs jest narzędziem, które pomoże Ci od początku od końca poprawić Twoją sprzedaż. Według mnie 2000 zł za kurs, w którym chłopaki zdradzają naprawdę unikatową wiedzę wyniesioną z lat pracy handlowca PV to mała cana. Nie da się znaleźć nigdzie indziej takich schematów działania na rynku OZE. Zastosowanie wiedzy z platformy JSF (mega pro) może kilkukrotnie podnieść wyniki Waszej firmy/zespołu. Sugerowałem twórcom podniesienie ceny dwukrotnie, więc uważam, że jak na to co zapewniają, to rozdają go prawie za darmo.

Jako monter i zarazem właściciel niedużej firmy w branży fotowoltaicznej jak najbardziej polecam kurs „Jak Sprzedawać Fotowoltaikę”. Warto zainwestować w niego, szybko zwróci się z nawiązką. Świetnie opracowany, temat po temacie wgryzamy się w dziedzinę sprzedaży fotowoltaiki. Przed kursem potencjalni klienci na spotkaniach po kilku chwilach wyczuwali mnie, że nie jestem handlowcem „pełną gębą”. Jako monter za bardzo wgłębiałem w zawiłości techniczne, co być może robiło mętlik w głowie i odstraszało klienta. Teraz, po kursie, z zupełnie innym nastawieniem oraz przygotowany merytorycznie do handlu, zdobywanie klientów idzię dużo dużo sprawniej. Polecam bardzo kurs, kto go kupi nie będzie żałował.

„Jak sprzedawać Fotowoltaikę” to kurs po prostu genialny! Tak dużo merytorycznych informacji w jednym miejscu nie ma nigdzie indziej. Pozycja obowiązkowa dla każdego, który chce sprzedawać fotowoltaikę i robić to bardzo dobrze. Z czystym sumieniem polecam.

Kurs JSF kupiłem jeszcze w przedsprzedaży, przed premierą. Zazwyczaj podchodzę sceptycznie do takiej formy kupowania, bo jest to kupowanie kota w worku. Agenda zapowiadała się ciekawie, więc zaryzykowałem. No i nie żałuję. Kurs obszerny, dużo konkretnych pytań, zdań, dialogów, które żywcem można zastosować, albo po prostu przyjąć jako inspirację. Co ważne, ekipa JSF dba o swoich klientów. Już nie raz przekonałem się, że nadal jestem dla nich ważny i każdy nowy moduł, materiał dla klientów czy prezentacja są również dostępne dla mnie, a nie tylko dla „nowych”. Jeżeli ktoś zastanawia się nad poprawą swoich wyników, niezależnie czy handlowiec w większej firmie, czy właściciel w małej firmie, kurs jest dla każdego.
Polecam

Kurs zakupiłem jeszcze w pre-orderze. Bardzo czekałem na premierę, bo z opisu wynikało, że wiedza, gotowe dialogi oraz szczegółowe schematy prezentacji które są zawarte w tym kursie wywindują moje osobiste wyniki na poziom minimum 50kW miesięcznie. Mało tego, budowałem zespół handlowców w rozwijającej się firmie. Kurs przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Schematy, dialogi oraz załączniki tj. edytowalna prezentacja czy podręcznik prosumenta sprawiły, że klienci widzą w nas nie tylko profesjonalistów, ale także stajemy się ich opiekunami w całym procesie. Nie ma tu mowy o naciągactwie czy wciskaniu. Kurs zawiera rozwiązanie problemów w niemal każdej sytuacji przy sprzedaży instalacji PV oraz przy budowaniu i zarządzaniu zespołem. Wiedza oraz narzędzia w nim zawarte są jak najbardziej miarodajne w wynikach co miesiąc. Zdecydowanie polecam!

Kurs „Jak Sprzedawać Fotowoltaikę” jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę w branży PV, ale także merytorycznym uzupełnieniem dla doświadczonych doradców. Szkolenie bardzo dobrze przemyślane, w którym obszernie opisana jest zarówno wiedza sprzedażowa jak i produktowa. Co ciekawe, można liczyć na wsparcie trenerów, specjalistów, wymieniać się doświadczeniem z innymi kursantami na dedykowanej grupie. Polecam serdecznie ten kurs, ponieważ w krótkim czasie nabędziesz niezbędną praktyczną wiedzę od doświadczonych handlowców w ujęciu psychologicznym.

Witam, chciałbym polecić kurs „Jak Sprzedawać Fotowoltaikę”. Pomogło to naszym handlowcom. Kurs jest napisany na 5. Szczerze polecamy i na pewno to nie ostatni nasz zakup. Zespół Eko Polska